SuperSport Championship otrajā posmā triumfē Eglītis

2017-06-23 12:47 Published by Leave your thoughts

Aizvadītajā sestdienā, 17. jūnijā, sporta kompleksā 333 notika Streetfighters.lv organizēto motošosejas sacensību SuperSport Championship otrais posms, kurš bija apvienots ar Mazmotošosejas seriāla otro posmu.

Diena sākās ar Mazmoto kvalifikācijas braucieniem, kuros tika noskaidrota starta secība Retro 350, Retro 500, Classic, Open Racing, 70 Sport, 50 Standart, 1A 45 Standart, 2A 50 Standart, 50 Sport, Junioru un Rūķīšu klasēs. Ātrakie kvalifikācija attiecīgi Mārtiņš Hāze – Retro 500, Ģirts Draugs – Retro 350, un Edgars Podziņš – Retro Classic. Open Racing pirmais Ervīns Štims, 70 Sport – lietuvietis Mindaugas Nemunis, 50 Standart – igaunietis Marek-Henrik Laanela, 1A 45 Standart – Jēkabs Stūrmanis, 2A 50 Standart – Elmārs Klinstons, 50 Sport – Vadims Zamankovs, un visjaunāko braucēju klasēs – Junioros visātrākais Edgars Brigzne, savukārt Rūķīšos – Andžejs Smuļkevičs.

Pēc tam uz starta stājās jau ierasto disciplīnu dalībnieki – Super Sport un Super Sport Street klasēs, lai dotos kvalifikācijas braucienos, kam sekoja Dāmu un Čoperu klašu, kā arī Izklaides brauciena starti.

Super Sport klasē, kvalifikācijā ātrākais bija Uldis Eglītis, savukārt Super Sport Street klasē ātrākais Aleksandrs Sinicins.

Pašas sacensības iesākās ar nervus kutinošiem Super Sport Street klases braucieniem, kur par pirmo vietu plecu pie pleca cīnījās Martiņš Seržants (SFRT) un Antons Volkovičs (RC Freeriders). Tomēr pēdējos apļos Mārtiņš parādīja savu pārākumu pār konkurentiem un pārliecinoši finišēja kā pirmais. Arī otrajā braucienā Mārtiņš saglabāja vadošo pozīciju un bez lieliem pārsteigumiem braucienu kopvērtējumā kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena, otrais kopvērtējumā Aleksandrs Sinicins, trešais Antons Volkovičs. Tikmēr jāmin, ka sacensību pirmajā posmā, kas norisinājās šī gada 1. maijā, abos braucienos un, attiecīgi, arī kopvērtējumā, nepārspēts palika ar BMW S1000RR startējošais Antons Volkovičs. Otrās un trešās vietas ieguvēji abos braucienos samainījās pozīcijām, bet tā kā nolikumā vienādu punktu skaitu gadījumā tiek skatīta vietu secība otrajā braucienā, otrā vieta Mārtiņam Seržantam, bet trešā – amatieru motošosejas sacensību veterānam Osvaldam Azarenko, kurš šoreiz nestartēja.

Sacensību pirmajā posmā uz Super Sport pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Ings Ezernieks Taču šoreiz Ingum pirmais brauciens izvērtās dramatiski, un tas beidzās ar punktu anulāciju pirmajā brauciena – pēdējā aplī, Ingus pieļāva kļūdu, kas lika abiem sīvajiem konkurentiem izbraukt no trases. Pateicoties profesionalitātei, abiem braucējiem izdevās atgriezties trasē, taču Kristapam Grietiņam tas maksāja vietas, kā rezultātā viņš finišēja tikai kā ceturtais. Tiesnešu lēmums, attiecībā uz Ezernieka kļūdu bija skarbs, kā rezultātā Ingus zaudēja šajā braucienā, iegūtos punktus un liekot viņam otro braucienu sākt no pēdējās starta vietas. Otrajā braucienā gan Ingus pierādīja, ka nav gatavs padoties, un, apdzenot savus konkurentus, finišēja kā otrais. Kristaps Grietiņš finišēja kā ceturtais. Tomēr kopvērtējumā, Kristapas izcīnīja 3. vietu. Posma kopvērtējumā 1. vieta Uldis Eglītis (50 punkti), 2. Roberts Lapiņš (36 punkti), 3. Kristaps Grietiņš (26 punkti)

Čoperu klasē uzvarēja Gunārs Grīnbergs, otrais Modris Frīdenbergs, bet trešais, atpaliekot apli no uzvarētāja, Ģirts Vilnis.

Dāmu braucienā šoreiz pirmā Laura Bīriņa, otrā Jeļena Stasulonoka, bet uz trešā pjedestāla pakāpiena Ligita Kundziņa.

Izklaides braucienā pirmais Romāns Stasuļonoks, otrais Uldis Bauska, bet trešais Mikelis Visociskis. Jāmin, ka katru reizi šai disciplīnai ir jauns un nebijis uzdevums, šoreiz uzdevums bija sekojošs – dalībnieks stāv pie motocikla, atslēgas ir noliktas gabalu tālāk, līdz kurienei ir jāaizskrien un uz kartona ar pildspalvu jāuzraksta no 5-0(543210), tad jāņem atslēgas un jāskrien atpakaļ, pie motocikla. Par visnesalasāmākā rokraksta autoru tika pasludināts Romāns Stasuļonoks, kas starp citu ieguva arī pirmo vietu!!!! Dubultuzvara ģimenei, jo Romāna sieva Jeļena kāpa uz pjedestāla otrā pakāpiena Dāmu braucienā!!!!

Finālā pieminot MazMot disciplīnas

Junioros pirmais trijnieks Edgars Brigzne, otrā Megija Līdaka, bet trešais Artjoms Pestejevs.

RūķīšosRūdis Hāze, Kristians Baltus, trešais Ralfs Egle, noteikti jāmin, ka Ralfs ir tikai 4 gadus vecs!!!!

Retro 350Ģirts Draugs, otrais Varis Venbergs, bet trešais Ivars Vībe.

Retro 500 – pirmais Mārtiņi Hāze, otrajā vietā Arvis Pastars, bet trešais Viesturs Zālītis.

Classic klasē, pirmais Arnis Tomass, bet otrais Edgars Podziņš.

Open Racing, bez lieliem pārsteigumiem pirmais finišēja Toms Dreimanis, otrais Ervīns Štims, bet trešais Dmitrijs Macuks.

70 Sport klasē pirmais Mindaugas Nemunis, otrais Džeimss Straume, bet trešais Aleksandrs Bulatovs.

50 Standart – pirmais Marek-Henrik Laanela, otrais Džeimss Straume, bet trešais Andris Aļabjevs.

1A 45 Standart – pirmais Jēkabs Stūrmanis, otrais Amūrs Šurkins, trešais Jānis Mūrnieks.

2A 50 Standart – pirmais Jorens Klinstons, otrais Māris Streļcovs, bet trešais Vadims Kirčenko.

50 Sport klasē ātrākais Elmārs Klinstons, otrais Vadims Zamankovs, bet trešais Gunārs Magaznieks.

Kā atzīst organizatori, SSC motošosejas sacensību organizēšana kopā ar Mazmotošoseju ir jāturpina, jo tādējādi skatītājiem ir iespēja redzēt vienā pasākumā dažādāku motošoseju, kā arī jauniešiem ir papildus motivācija sacensties.

Sacensības atbalstīja SFRT veikals, Ceļu Pārvalde, Glazeri, Interum Tehnologies, Secure Solutions, Datorists, Motoland, 4speed.lv, Brembo, Stompgrip, Eneos, 55ART, Masterprint, Reborn MC, Ruvers, Motopower.

Categorised in:

This post was written by RGX

Leave a Reply