Noslēgušās jau ceturtās motociklu ielu cīņas “Rīgas Kauss”

2017-08-21 10:43 Published by Leave your thoughts

Šī gada 19. augustā, Rīgas svētku ietvaros, norisinājās Moto ielu cīņas “Rīgas Kauss 2017”.

Rosība Eksporta sākās jau no agra rīta, jo reģistrēšanās dragreisam un motociklu tehniskā pārbaude sākās jau 8:30.

Kvalifikācijā uz starta stājās 42 dalībnieki, kas ir gandrīz 2x vairāk kā pagājušajā un 2015. Gadā. Tā kā sacensību nolikums šogad paredzēja 64 dalībniekus, uz starta tika visi dalībnieki. Lielā dalībnieku skaita dēļ treniņbraucieni tika apvienoti ar kvalifikāciju, kas arī deva skaidrību, kādos pāros dalībnieki stāsies uz starta līnijas, lai sāktu īsto cīņu par Rīgas Kausu. Noteikti jāpiemin, ka ātrāko laiku kvalifikācijā uzrādīja SFRT komandas braucējs Mārtiņš Seržants ar Suzuki GSXR1000 motociklu.

Tieši pulksten 12:00, kad bija beigušies pirmās kārtas izslēgšanas braucieni, sacensību laukumā izbrauca Stuntfighters Latvija leģenda Jānis Rozītis, lai nodemomstrētu, kādi triki paveicami ar Harley Davidson motociklu, Jāsaka, ka daži triki bija pat tik ļoti bīstami, kas lika skatītāju elpām aizrauties!

Pēc nelielas skatītāju un dalībnieku atpūtas, uz otrās kārtas starta stājās vietu izcīnījušie dalībnieki, sākot cīņu par vietu astotdaļfinālā. Šī kārta sagādāja daudz pārsteigumus un savu pārākumu spilgti parādīja ielas braucēji, no spēles izlēdzot gandrīz visus sporta braucējus!

Astotdaļfinālam beidzoties, trases telpu lēnām sāka izpildīt jaudīgi un arī ne tik jaudīgi motocikli, kurus vienoja viens notikums- konkurss Latvijas Gada motocikls 2017! Šeit skatītājiem bija iespēja uzzināt par dažādiem tirgus un modeļu jaunumiem, kā arī uzzināt profesionāļu domas par attiecīgajiem modeļiem.

Laiks pēc Gada Motocikla prezentācijas netika laists vējā – lai kliedētu šaubas par kāda pārākumu – visiem dalībniekiem tika dota iespēja duelēties ar sevis izvēlētu pretinieku, tajā pat laikā izmantojot iespēju patrēnties nākamajam braucienam! Starp citu gribas teikt lielu paldies komentētājam Ģirtam Vilnim, jo tieši viņa ideja – paaicināt elektro skūterus sacensties dragreisa trasē, izsauca nudien milzīgas skatītāju ovācijas. Tieši tā pat, kā, uz starta stājoties reto motocikliem, no kuriem vienam bija nepieciešama pedāļu mīšana, lai uzsāktu braucienu.

Visbeidzot varēja sākties ceturtdaļfināls un pulsten 14:15 uz starta stājās pirmie tā braucēji, liekot skatītājiem gaidās sastingt – kurš tad mājās vedīs Rīgas Kausu! Beidzoties braucieniem tapa skaidrs, ka finālā piedalīsies 4 spēcīgākie dienas dalībnieki Mārtiņš Seržants ar GSXR1000 motociklu, Renārs Paegļkalns ar Suzuki B-king, Artis Ozols ar Honda CBR1000 un Ēriks Laipnieks ar Suzuki GSXR 1000 K2. Cīņa izvērtās ļoti spraigi, jo neviens no kungiem nebija gatavs piekāpties. Īpaši spraigus brīžus sagādāja Artis Ozols, kurš paļaujoties uz laika prognozi, savu motociklu bija aprīkojis ar lietus riepām, kas saulainajā dienā apgrūtināja Artim katru došanos distance. Abi sagādāja skatītājiem īstu baudu, veicot 3 iebraucienus, lai noskiadrotu fināla braucēju. Pēc neilga brīža arī tika noskaidroti divi pēdējie pretendenti uz kausu – Mārtiņš Seržants un Ēriks Laipnieks.

 

Šis brauciens jau tradicionāli nenoslēdzās pie 2 iebraucieniem, jo piedzīvojām gan falšstartu, gan abu braucēju finišēšanu pirmajam, tāpēc izšķirošais bija trešais iebrauciens. Lai arī abi braucēji finiša līniju šķērsoja gandrīz vienlaicīgi, Ēriks tomēr izrādījās veiksmīgāks, atstājot Mārtiņu otrajā vietā.

Pēc neilgas pauzes, pulksten 16:00, Ēriks Laipnieks tikai aicināts uz Rīgas svētku lielās skatuves, lai saņemtu Moto ielu cīņu galveno balvu “Rīgas Kauss 2017” no Rīgas domes vicemēra, Andra Amerika, rokām! Apsveicam!

Foto: Mark Kazus un Mārtiņš Ziders

Categorised in:

This post was written by RGX

Leave a Reply