Moto šosejas sezonas atklāšana

2018-05-03 10:15 Published by Leave your thoughts

Un pienāca pirmais maijs – Darba svētki! Toties motobraucējiem tie ir motošosejas sezonas atklāšanas svētki!
Uz pirmā maija nakti, kad pār Latviju nāca negaiss, visticamāk daudzi šaubījās, vai doties uz Sporta kompleksu 333, vai nē. Daudzi pētīja nokrišņu radaru kartes un laika prognozes… Bet rīts pienāca saulains, apžāvējot trasi un dodot pārliecību- ir īstā diena, lai brauktu!
Jau no agra rīta Sporta kompleksā 333 sākās rosība, lēnām ieradās sportisti un skatītāji. Skatītājus izglītoja Zemessardze, dodot iespēju apskatīt kaujas ieročus, saule žāvēja trasi un bija skaidrs- diena būs izdevusies moto braukšanai!

Un kāpēc lai nebrauktu? Pēc vairāku gadu pārtraukuma trasē vienkopus bija iespējams vērot spraigu cīņu starp “Durka Racing” braucējiem. Šajā braucienā varēja piedalīties īpaši uzaicināti motobraucēji – uz starta stājās 18 nopietni vīri. Durkas vīri prasmes nav zaudējuši un brauc godam! Kā runāja boksos, kāds ar sporta motociklu gadiem nav braucis, kāds uz sacensībām ir motociklu aizņēmies, kas vien jau pastiprināja interesi vērot trasē notiekošo.
Daudziem sportistiem šī bija nogurdinoša diena, jo viņi startēja vairākās disciplīnās, līdz ar to, elpu atvilkt sanāca maz.

Durka Racing All Stars ar treniņu arī svinīgi atklāja moto spēkratu ierūcināšanu trasē. Pēc viņiem uz kvalifikāciju devās apvienotais Super Sport Street un Super Sport brauciens – kopā gandrīz pilna trase – 24 braucēji!
Kā jau dzīvē notiek, arī Motošosejas atklāšanas sacensībās ieviesās negaidītas izmaiņas. Nolēmām piešķirt Izklaides brauciena dalībniekiem treniņu, pirms sacensībām. Jo daudzi, laikapstākļu dēļ, trasē šogad vel nebija braukuši.
Pēc dalībnieku sapulces, sākās arī pirmie braucieni. Uz starta stājās Durka Racing Zvaigznes. Starp tām varējām vērot arī tādas personas kā Artis Ozols, Gatis Caune, Kalvis Margevičš, Māris Dankerts, Normunds Freimanis, Uldis Eglītis un citi. Cīņa bija spraiga un gan pirmajā, gan otrajā braucienā uzvaras Laurus plūca Kalvis Margevičs, otrais brauciens veica korekcijas braucēju pozīcijās, līdz ar to kopvērtējumā otrais uz pjedestāla kāpa Normunds Freimanis, bet trešais Gatis Caune!

Pirms Super Sportu klases dalībnieki mazliet uztraukušies- kā nu būs abām klasēm kopā, bet pateiksim priekšā, šī nav pirmā reize, kad abas klases tiek apvienotas. Tā nu uz starta pirmajam braucienam sapulcējās 24 dalībnieki! Diemžēl, jau pirmais līkums veica dalībnieku sastāva korekcijas, jo kritienu piedzīvoja Māris Dankerts un no tālākās dalības braucienos izstājās.
Abos braucienos līderi nemainījās, līdz ar to arī dienas kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Kalvis Margevičš, bet otro Uldis Eglītis. Pirmajā Braucienā trešo vietu izcīnījā Raivo Kundziņš, bet otrajā- Ingus Ezernieks. Neskatoties uz to, ka abi ieguva vienādu punktu skaitu, trešājā vietā uz pjedestāla kāpa Ingus Ezernieks, jo otrajā braucienā viņš bija ieguvis augstāku vietu, nekā Raivo.
Arī Super Sport Street ieskaitē netrūka intrigas. Daži braucēji pat spēja apsteigt sporta klases braucējus! Tomēr dienas kopvērtējumā savas vietas uz pjedestāla dalīja, kā pirmais Antons Volkovičs, otrais Mārtiņš Seržants, bet trešais, Aivis Zariņš.

Pēc tam, kad Durka Racing zvaigznes un super sport klases bija veikušas savu pirmo braucienu, laiks doties trasē pienāca Izklaides Braucienam,kas pulcēja 23 braucējus, tai skaitā divas dāmas. Pēdējie dalībnieki vel pirms izbraukšanas uz startu līmēja numurus un steidzās paspēt. Kā vienmēr , pirms motociklu ierūcināšanas un došanās trasē, dalībniekiem bija jāizpilda uzdevums. Šoreiz tie bija 10 pietupieni pie sava motocikla, tikai tad varēja uzsākt sacensību. Arī šoreiz, diemžēl, brauciens neiztika bez kritieniem, kas no brauciena izslēdza divus dalībniekus. Šajā spraigajā cīņā godam nopelnīto pirmo vietu ieguva Arvis Gedušs! Pieminēsim, ka Arvis startēja arī Super Sport Street klasē, kur dienas kopvērtējumā ieguva 4 vietu! Izklaides brauciena otro godalgoto vietu ieguva Dmitrijs Otrohovs, bet trešo Mikus Murinskis.

Dāmu ieskaitē šodien ātrākā bija Jeļena Stašuļonoka, un viņai piekāpās Maija Miglāne.

Sakām sirsnīgu paldies visiem dalībniekiem, skatītājiem, interesentiem un tiem, kas jūt līdzi par to, ka šī diena izdevās. Tiekamies trasē!

Liels paldies par atbalstu MMC Patrioti Latvija, 1. Motoskola, Durka Racing, SFRT, A/S Ceļu Pārvalde, Interum Tehnologies, Datorists, Naits Moto, Motoland, Brembo, Eneos Motor Oil, Stompgrip, Masterprint, Mežamāra darbnīca, Motopower, S/K 333

Ieva Lass bildes: https://photos.app.goo.gl/WCTx2kvJiN6fqtfE3
Citas bildes: https://photos.app.goo.gl/Pqzr14Bf6C275JA52
http://www.alnisg.id.lv/alnis/hob/foto/moto/2018/20180501_333/index.html

Rezultāti : https://streetfighters.lv/sezona-2018/2018-05-01
Šeit var redzēt apļu laikus, bet jāņem vērā, ka ir nelielas neprecizātes ar punktiem un klašu sadalījumu Super Sport / Super Sport Street: https://speedhive.mylaps.com/Events/1518547

Sacensībās tika saskaitīts pēc cita standarta., tāpēc MyLaps saitē ir neprecīzs vietu un diemžēl arī klašu sadalījums.
Lūk saite uz FIM nolikumu: https://streetfighters.lv/wp-content/uploads/2017/04/2017_SBK_SS_SS300_World_Championships_En.pdf
Lūk arī 2018. gada FIM nolikums: http://www.fim-live.com/en/library/download/65679/no_cache/1/

Categorised in:

This post was written by Māšele

Leave a Reply