Macau GP

2014-11-10 22:30 Published by Leave your thoughts

Macau GP
Motošosejas sacensību pasākumi, pasaules mērogā, ir ļoti plašā klāstā- MotoGP, WSBK, BSB un vēl neskaitāmi vietējo mērogu čempionāti, kas notiek katru gadu. Tad nāk jau ekstrēmāka tipa pasākumi- Irish Road Racing ar tā episkajām trasēm, un protams pats iespaidīgākais no visiem- Isle of Man TT. Taču kad vasaras sacensību sezona ir beigusies, un adrenalīna atkarīgajiem tomēr nav vēlmes sēdēt garāžā skrūvējot motociklus nākošajai sezonai, ir vēl kāds pasākums, kas nervus kutina ne mazāk kā TT un ir tikpat iespaidīgs- Macau GP.

Macau Grand Prix norisninās katru gadu novembrī, Macau administratīvajā reģionā, Ķīnā. Šis GP atšķirās ar to, ka tas ir vienlaicīgi gan auto, gan moto pasākums. Šajās sacensībās disciplīnas ir gan motocikliem, gan Touring cars, gan arī Formula 3. WTCC kategorijā arī mūsu pašu Konstantīns Calko debitēja 2013. gadā. Kā galvenā šī GP iezīme ir tas, ka trase pilnībā atrodas pilsētā un notiek pa koplietošanas ceļiem, līdz ar to, tā ir ār ātrām taisnēm, asiem līkumiem un ļoti nepielūdzamām barjerām pa trases malām. Šīs lietas iezīmē trasi kā vienu no grūtākajām un kļūdas tā nepiedod.


Trases konfigurācija

Savu karjeru sākumā uzvaras šeit ir guvuši daudzi F1 slavenākie braucēji, kā Rikardo Patrese, Airtons Senna, Maikls Šūmahers, Deivids Koulthards, Ralfs Šūmahers un Takuma Sato.

Airtons Senna

Pats GP pirmsākums radās tālajā 1954. gadā, kad vietējo autobraucēju kopiena, nolēma izveidot atraktīvu „dārgumu medību” sacensību pa pilsētas ielām. Taču jau drīzumā tika nolemts ka šo pasākumu var padarīt jau profesionālāku un piesaistīt nopietnākus braucējus. Tā, līdz 1966. gadam pasākums bija kā amatieru sacensības, līdz beļģu braucējs Mauro Bianchi pieteicās dalībai un, gūstot uzvaru, arī pavēra vārtus jau profesionālajiem braucējiem un komandām.


Mauro Bianchi

Pirmā motosacensība trasē notika 1967. gadā, kurā uzvaru ņēma japānis Hiroši Hasegawa ar Yamaha RD56 motociklu.


Pirmais moto starts Macau GP


Hiroshi Hasegawa

Līdz pat `70-to gadu beigām moto disciplīnā dominēja japāņu braucēju, līdz 1981. gadā, savu pirmo uzvaru šajā trasē, ņēma Rons Haslams ar Honda RS 1123 motociklu.


Ron Haslam

Rons Haslams Macau Grand Prix startēja sešas reizes, un arī visas sešas reizes uzvarēja. Pēc savas 1981. gada uzvaras sekoja vēl 3 uzvaras nākošajos gados, kas ir vienīgais šāds gadījums GP vēsturē. Tā pat, viņa 6 uzvaru rekords bija nepārspēts, līdz to izlīdzināja Maikls Rutters, un pārspēja, ar septīto uzvaru, tikai 2011. gadā.


Michael Rutter

Pēc Haslama uzvaras, čempionāta motociklu disciplīnu absolūti debitē īru un angļu izcelsmes braucēji, kas praktiski visi ir TT un Irish Road Race pieredzējušākie braucēji. Uzvaras šeit ir guvuši tādas leģendas kā Roberts Dunlops 1989. gads, Stīvs Hislops, Karls Fogartijs, Deivids Džeffrijs, Džons McGuinness, Stīvs Platters un Īans Hutčinsons.


Robert Dunlop


Steve Hislop


Carl Fogarty


David Jeffries


John McGuinness


Ian Hutchinson

Šīs sacensības, viennozīmīgi, ir vēlviens iemels lai iemīlētu motobraukšanu un ar apbrīnu noskatīties uz tiem, viegli vājprātīgajiem, kas tajā ņem dalību.
Moto pasaule ir adrenalīna un apbrīna pilna, un šādi, adrenalīna piesātināti, pasākumi to padara tikai vēl baudāmāku.


Macau GP 2005

Categorised in: ,

This post was written by admin

Leave a Reply