Māris Dankerts Finnish SuperBike posmā izcīna 3. vietu

2015-07-20 00:13 Published by Leave your thoughts

Šī gada 17. līdz 19. jūlijā norisinājās Finnish Superbike sacensības Auto24Ring trasē Pērnavā, Igaunijā. Tajās startēja arī SIA Auto Motīvs atbalstītais, Streetfighters.RT komandas braucējs, Māris Dankerts.

17. jūlijā norisinājās tikai treniņbraucieni, taču sestdien 18. jūlijā bija pirmā sacensību diena. Pēc kvalifikācijas Māris Dankerts finišēja kā labākais no Latvijas braucējiem, savā klasē uzrādot 9. labāko laiku, aiz sevis atstājot prāvu pulku braucēju, jo Supersport B klasē pavisam kopā startēja 22 braucēji. Tuvojoties startam laika apstākļi krasi mainījās, liekot mehāniķiem un sportistam lauzīt galvas – būs jābrauc ar lietus riepām vai tomēr jau kvalifikācijā sevi pierādījušajām Michelin Power Cup EVO riepām.

Galu galā, startējot ar jau iepriekš pieminētajām riepām, pirmās dienas fināla braucienā Māris Dankerts pamanījās pirmos sešus, no kopumā astoņiem apļiem, noturēties 4. vietā, taču uz papēžiem minošajiem Igaunijas sportistiem brauciens izdevās veiksmīgāks un Māris Dankerts finišēja 6. savā klasē. Jāpiemin, ka uz starta gan kvalifikācijā, gan pašās sacensībās tika likti gan SuperBike, gan SuperBike B klases braucēji, kas nozīmē, ka trasē vienlaicīgi devās 38 sportisti, tādējādi sacensības padarot jo īpaši aizraujošas.
Otrās sacensību dienas starts sportistiem sākās ar vairākiem kritieniem, no kuriem viens bija tik spēcīgs, ka sacensības tika pārtrauktas uz 20 minūtēm. Līdz sacensību pārtraukumam Māris Dankerts spēja noturēt 3. pozīciju savā klasē un 17. pozīciju starp visiem braucējiem. Braucienam atsākoties, dalībiekii tika izkārtoti uz starta pēc kvalifikācijas laikiem un Mārim viss atkal bija jāsāk no 23. pozīcijas.

 

Tas Māri neatturēja atkārtot savu veiksmīgo startu un pakāpties uz 15. pozīciju starp visiem braucējiem un 3. pozīciju savā klasē, un ceturtajā aplī pat uzlabot savu iepriekšējās dienas kvalifikācijas laiku. Par prieku līdzjutējiem un atbalstītājiem, Mārim līdz pat sacensību finišam izdevās noturēt savas pozīcijas un finišēt kā trešajam savā klasē.
Jāpiemin, ka arī šodien komandas izvēle krita uz Michelin Power Cup EVO jaunajām riepām.

Streetfighters.RT komandas vadītājs Rūdolfs Bergmanis, lūgts komentēt Māra Dankerta panākumus, sacīja: “No sirds priecājamies par mūsu sportista panākumiem! Liels prieks, ka šodien visas vajadzīgās kārtis bija mūsu rokās – gan laika apstākļi, gan motocikla regulējums, gan riepu izvēle. Jau ar rītdienu sākam gatavoties Baltijas motošosejas čempionāta posmam Biķerniekos.”

#122 #streetfightersRT #riepasundiskilv #michelin #powercupevo #s1000rr

Categorised in:

This post was written by admin

Leave a Reply