Author Topic: Gastronomija  (Read 241532 times)

Offline RGX

  • Posts: 10384
  • When Im sad I stop being sad to be awesome instead
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #390 on: September 16, 2013, 00:08:59 »
Sitot pret palodzi jāuzmanās lai vīnā neiekļūst kāda koka skaida, kas var sākt pelēt un sabojāt vīnu :)
Riepas, bremzes, serviss, drošas braukšanas apmācības un viss pārējais.

www.sfrt.lv

29184673

Offline mežamāris

  • Posts: 2906
  • TC4881
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #391 on: September 16, 2013, 00:14:12 »
Neatceros kad pēdējo reizi vīns bija atvērts ilgāk par 15 min. bet ,paldies,uzmanīšos!

Offline RGX

  • Posts: 10384
  • When Im sad I stop being sad to be awesome instead
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #392 on: September 16, 2013, 00:22:56 »
Tas ir par ilgu garnelēm, ja jau tās kļuvušas rozā ;)

Saprotru par ko Tu runā ;)

1. kārt jaseko, lai garneles tik tikko ir kļuvušas rozā
2. kārt - kā zināms, tomati gatavojot rada skābu vidi, kas kavē produktu izvārīšanos

Tāpēc, nē - garneles nekļūst cietas, respektivi - kusa mutē ;)
Riepas, bremzes, serviss, drošas braukšanas apmācības un viss pārējais.

www.sfrt.lv

29184673

Offline RGX

  • Posts: 10384
  • When Im sad I stop being sad to be awesome instead
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #393 on: September 19, 2013, 21:16:20 »
Vajadzēja pasportot :hvz: :ehh: , jogribot negribot uzreiz rodas vēlme piedomaat arii pie uztura, kā rezultāta šovakar tapa viegls un vienkāršs ēdiens.... Rukolas salāti ar mocarellas sieru un Prosciutto.

Vajag:

Paku Rukolas
Kādu čupiņu ķiršutomātiņus
Mozarella 1 gab
Prosciutto 1 iep
Olīveļļa

Rukolu izņem no pakas un par spīti tam ka tā ir fasēta celofānā kas var radīt dažādas domas par tās tīrību -  obligāti nomazgā (ir pieredze). un saber bļodā, klāt pieliek uz pusēm vai 4 daļās grieztus tomātiņus (atkarīgs no slinkuma pakāpes). Mozarellu sagriež 8 daiviņās, un daiviņas ietin prosciutto skjeelees. Tam visam pievieno sāli, piparus, un iespējams kautko vēl... (garšvielas nav mana stiprā puse) aplej ar olīveļļu samaisa un ēd....

Var klāt dzert alu, vīnu un visu pārējo, bet sakarā ar to ka sportošana veicina domas par organismu - man tā ir aveņu tēja :)




Riepas, bremzes, serviss, drošas braukšanas apmācības un viss pārējais.

www.sfrt.lv

29184673

Landija

  • Guest
Re: Gastronomija
« Reply #394 on: September 19, 2013, 21:33:05 »
Pa virsu var apceptus ciedru riekstus... Un labu balsamico :super:
« Last Edit: September 19, 2013, 21:34:53 by Landija »

Offline RGX

  • Posts: 10384
  • When Im sad I stop being sad to be awesome instead
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #395 on: September 19, 2013, 21:35:31 »
.... tas jau man par sarežģītu :D
Riepas, bremzes, serviss, drošas braukšanas apmācības un viss pārējais.

www.sfrt.lv

29184673

Offline Sad

  • Posts: 2324
  • Kawasaki zx6r
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #396 on: September 19, 2013, 22:51:31 »
 :super: :super:
Šodien tapa kas līdzīgs tikai rukolas vietā spināti, mocarellas vietā feta siers, vālrieksti. iztiku bez tās gaļas. Garšai klāt pievienoju citrona sulu
The only easy day was yesterday

Offline Guncha

  • Posts: 7286
  • maza turbo blusa
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #397 on: September 20, 2013, 09:16:37 »
  stulbie estēti.  :-\

 Ņemam liellopu gaļas gabalu. Iedzeram 50 gr. viskija.  Griežam samērā mazos, bet biezos gabalos. Vēl 50 grami visīša. Metam bļodā. Bļodā lejam 1 gab tērvetes alu. Iepļaujam vēl 50 gramus. Tagad jau garīgais ir vairāk , kā ok , pat sākam dungot pie sevis. Bļodā pievienojam sinepes. Veselu burciņu. Vēlams parastās, ne saldās un ne graudainās. Kuņģī nogrimst vēl 50 grami. Tagad, lai cik dīvaini neliktos - spiežam klāt 1 citronu. Slidinam pa rīkli vēl 50 gramus. Bļoda virsū šķīvīti, lai piespiež gaļu. Un metam ledusskapī. Iemaucam pēdējos 50 gramus un dodamies uz istabu. Izguļam izdzertos 300 gramus, pēc 4-5 stundām gaļu var mest uz pannas vai grila. Ja uz pannas, tad cepjam bez eļļas. Nu klāt tur salātus lapu var piemuhļīt vai kaut ko citu. Ak jā - aizmirsu. Adžiku es arī pielieku klāt dažreiz, ja gribas asāku. Elementāra un lēta paika. un garšīga ar  :mhihi:
Full Throttle

Offline Māšele

  • Posts: 8926
  • Kā Tikt Mājās
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #398 on: September 20, 2013, 09:19:27 »
Pēc tāda kvantuma visīša es to gaļu ledusskapī nedabūtu  :aiwa: Man jau ar smaku vien pietiek  :bump:

Offline Sad

  • Posts: 2324
  • Kawasaki zx6r
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #399 on: September 20, 2013, 09:26:20 »
Cik nu lēta - viskijs ta dārgs
The only easy day was yesterday

Offline RGX

  • Posts: 10384
  • When Im sad I stop being sad to be awesome instead
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #400 on: September 20, 2013, 09:34:19 »
Ja gatavošanas laikā vēl pāris reizes iedzer viskiju, tad marinādei nav nozīmes.. jo garšos tāpat labi :D
Riepas, bremzes, serviss, drošas braukšanas apmācības un viss pārējais.

www.sfrt.lv

29184673

Offline Guncha

  • Posts: 7286
  • maza turbo blusa
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #401 on: September 20, 2013, 09:36:52 »
Vēl viena herņa, ko taisu, kad gribas kaut ko barojošu :
 Veicī paņemam 6-8 alus. Nu tas tīri no katra kuņģa ir atkarīgs. Liellopu malto gaļu. 2 iepakojumus. Tas, laikam, būtu 700 grami. 2 bundžiņas ar konservētajām pupiņām. Vēlams - sarkanajām. Tomātu pasta - 1 normālā burciņa. Konservētie tomāti - 2 bundžiņas mazās. Jāņem tie, kas sagriezti gabaliņos. Siers. Krievijas vai Holandes - mēreni pajāt. grami 200. Ķiploki. 2 galviņas. Adžika - 1 bundžiņa. Jāņem spilves vai īļģuciema. Jo viņiem ir savādāka izpratne no citiem par to, kādai ir jābūt adžikai :D  Apmaksājam kasē vai slēpjam zem džempera - kā nu kurš pieradis.

 Atkorķējam pifcīti.
Es šitam pasākumam lietoju lielo VOK pannu. Bet var arī uz parastās - galvenais, ka augstie sāni, jo paika būs baigi daudz beigās.
Cepjam malto gaļu. tā, kā ir. Kad redzam, ka palikusi pelēcīga, griežam klāt ķiploku. procesā kuņģī noslīd vēl alus. Kad gaļa labi apcepusies, maucam turbo režīmā klāt pupiņas [ sula nolieta] , tomātus gabaliņos [ var ar visu sulu, tāpat iztvaikos ] , tomātu mērci un adžiku, kā arī sinepes. Lai minūtes piecas pacepjas. Tā laikā iztukšojam vēl vienu alēnu. Sarīvējam sieru un maucam klāt tai pojebācijai. Dzeram alu un ik pa brīdim apmaisam. Pēc minūtēm 30-45 tas viss būs gatavs. Siers piedod smuku konsistenci un biezumu. Galvenais ir maisīt. No sākuma tas viss izskatās samērā šķidri, bet pēc tam būs smuki biezs. Barojošs pēc vella. Paiku noskalojam ar pifci. Guļam gultā un vaidam,ka esam pārēdušies

 
Full Throttle

Offline Guncha

  • Posts: 7286
  • maza turbo blusa
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #402 on: September 20, 2013, 09:37:21 »
Cik nu lēta - viskijs ta dārgs

Tu taupi uz savu veselību  ???  :bita:
Full Throttle

Offline Māšele

  • Posts: 8926
  • Kā Tikt Mājās
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #403 on: September 20, 2013, 09:49:34 »
Ja es gatavošu kā Guncha, ēdiens paliks pusratā un es vāļāšos pa virtuves grīdu  :aiwa:   

Offline Guncha

  • Posts: 7286
  • maza turbo blusa
    • View Profile
Re: Gastronomija
« Reply #404 on: September 20, 2013, 10:08:13 »
sestdienu rītos man patīk uzčiņīt karstmaizītes. Tīri, lai piesietu dūšu pēc piektdienas alko genocīda.

 Baltmaize
Nu ļoooti kvalitatīva žāvētā gaļiņa. Bez treknuma! Cūciņa, protams.
Sīpols
Heinz Ketčups
Siers. Es lieku parmezānu - pēc krāsns tam ir ļooooti interesanta garša. Bet standartā krievijas vai Holandes

 Piebildīšu, ka visus šos produktus pērku zemnieku veikaliņā pie mājas - dabīgs, ļooooti garšīgs.

 Nu viss ir baigi vienkārši. Uz baltmaizes ziežam īsto sviestu no zemnieku bodes, pa virsu normālu gaļas šķēli pirksta biezumā. Vēlams - ne īkšķa  :rofl:
Sīpola gredzenus pāris, ketčupu nežēlojam, pa virsu sieru.
 To visu cepeškrāsnī uz minūtēm pāris, kamēr sieram parādās kraukšķīgums.

 Ņemam ārā, to visu noskalojam ar 3 aliem. Poha ir remdēta, kuņģis atdzīvojies, var iet atlaisties gultā un sajusties dzīvam.
Full Throttle